ÜAL Büyük Bir Aile…

 

Öğrenci Birliği, öğrencilerin okuldaki sesi olmayı amaçlamakta ve öğrenci yaşamını zenginleştirmek amacıyla çeşitli aktiviteler organize etmektedir. Her sınıf seviyesinden öğrencinin bulunabildiği öğrenci birliği, dönem temsilcileri ve kulüp başkanlarını da içinde barındırmaktadır. Yıl boyunca yapılan toplantılarda öğrenci birliği üyeleri biraraya gelerek fikir alışverişi yapma fırsatı bulurlar.

 

Aktiviteler…

 

Üsküdar Amerikan Lisesi’nin yıllardır süregelen bir geleneği olan ve her yıl Mayıs ayında gerçekleşen Mayday, öğrenci birliği tarafından organize edilir. Bunun yanı sıra, yıl içerisinde öğrencilerin birbirleriyle kaynaşmalarını ve keyifli vakit geçirmelerini sağlayan Halloween, Spirit Week, Homecoming gibi aktivitelerin düzenlenmesi de öğrenci birliğinin sorumluluğu altındadır.

 

Okul Ruhu…

 

Üsküdar Amerikan Lisesi’nin bir parçası olan her öğrenci, okuluna ve arkadaşlarına yüksek bir aidiyet duygusuyla bağlıdır. Öğrenci birliğinin faaliyetleri, bu bağlılık duygusunun oluşmasında ve sürdürülmesindeki önemli etkenlerden biridir. Öğrenci birliği, hazırlık sınıfına yeni başlayan öğrencilerin okula kolay uyum sağlayabilmeleri, okul ve arkadaş ortamına kısa sürede adapte olabilmeleri için oryantasyon programları organize etmektedir.

 

 

ÖĞRENCİ BİRLİĞİ YÖNETİM GRUBU

 

Başkan     

Arda Aslan

Başkan YardımcısI

Berk Berkman

Sayman    

Arda Merttürk

Sekreter

Aysu Uğurses

 

 

 ÖĞRENCİ BİRLİĞİ KULÜP BAŞKANLARI

 

Sosyal Yardım Kulübü 

Fatma Ceren Dolay - Yasemin Yükesl

Müzik Kulübü 

İrem Yaşa - İpek Ceylin Ulukapı

Spor Kulübü 

Alp Çırnaz - Emir Tamer

Gazetecilik Kulübü 

Eda Orakçı - Mehmet Ekin Doğan

Gezi Kulübü

 Merve Öndoğan - Mahi Su Görgün

Kültür Kulübü 

Arda Aslan - Eda Yortanlıoğlu

Atatürkçülük Kulübü

Mete Akgün - Kaan Asker

Sanat Kulübü 

Nilsu Tüysüz - Naz Sakar