ÜAL Büyük Bir Aile…

 

Öğrenci Birliği, öğrencilerin okuldaki sesi olmayı amaçlamakta ve öğrenci yaşamını zenginleştirmek amacıyla çeşitli aktiviteler organize etmektedir. Her sınıf seviyesinden öğrencinin bulunabildiği öğrenci birliği, dönem temsilcileri ve kulüp başkanlarını da içinde barındırmaktadır. Yıl boyunca yapılan toplantılarda öğrenci birliği üyeleri biraraya gelerek fikir alışverişi yapma fırsatı bulurlar.

 

Aktiviteler…

 

Üsküdar Amerikan Lisesi’nin yıllardır süregelen bir geleneği olan ve her yıl Mayıs ayında gerçekleşen Mayday, öğrenci birliği tarafından organize edilir. Bunun yanı sıra, yıl içerisinde öğrencilerin birbirleriyle kaynaşmalarını ve keyifli vakit geçirmelerini sağlayan Halloween, Spirit Week, Homecoming gibi aktivitelerin düzenlenmesi de öğrenci birliğinin sorumluluğu altındadır.

 

Okul Ruhu…

 

Üsküdar Amerikan Lisesi’nin bir parçası olan her öğrenci, okuluna ve arkadaşlarına yüksek bir aidiyet duygusuyla bağlıdır. Öğrenci birliğinin faaliyetleri, bu bağlılık duygusunun oluşmasında ve sürdürülmesindeki önemli etkenlerden biridir. Öğrenci birliği, hazırlık sınıfına yeni başlayan öğrencilerin okula kolay uyum sağlayabilmeleri, okul ve arkadaş ortamına kısa sürede adapte olabilmeleri için oryantasyon programları organize etmektedir.

 

 

ÖĞRENCİ BİRLİĞİ YÖNETİM GRUBU

 

Başkan     

Berke Aşaroğlu  

Başkan Yardımcısı

Emir Erben

Sayman    

Tarık Ziyar Üzel

Sekreter

Defne Karabulut

 

 

 ÖĞRENCİ BİRLİĞİ KULÜP BAŞKANLARI

 

Sosyal Yardım Kulübü 

Begüm Naz Berk - Bahar Birsel

Müzik Kulübü 

Nazlı Adıgüzel - Ayşenaz Kahveci

Spor Kulübü 

Aykan Akyıldırım - Kerem Uzdiyen

Gazetecilik Kulübü 

Elif Erzincan

Gezi Kulübü

Zeynep Özsu - Deniz Bozkurt

Kültür Kulübü 

Arda Aslan - Eda Yortanlıoğlu

Atatürkçülük Kulübü 

Bengi Sayın - Eda Koç

Sanat Kulübü 

Ada Özgirin - Eda İlgüy