ÜAL Büyük Bir Aile…

 

Öğrenci Birliği, öğrencilerin okuldaki sesi olmayı amaçlamakta ve öğrenci yaşamını zenginleştirmek amacıyla çeşitli aktiviteler organize etmektedir. Her sınıf seviyesinden öğrencinin bulunabildiği öğrenci birliği, dönem temsilcileri ve kulüp başkanlarını da içinde barındırmaktadır. Yıl boyunca yapılan toplantılarda öğrenci birliği üyeleri biraraya gelerek fikir alışverişi yapma fırsatı bulurlar.

 

Aktiviteler…

 

Üsküdar Amerikan Lisesi’nin yıllardır süregelen bir geleneği olan ve her yıl Mayıs ayında gerçekleşen Mayday, öğrenci birliği tarafından organize edilir. Bunun yanı sıra, yıl içerisinde öğrencilerin birbirleriyle kaynaşmalarını ve keyifli vakit geçirmelerini sağlayan Halloween, Spirit Week, Homecoming gibi aktivitelerin düzenlenmesi de öğrenci birliğinin sorumluluğu altındadır.

 

Okul Ruhu…

 

Üsküdar Amerikan Lisesi’nin bir parçası olan her öğrenci, okuluna ve arkadaşlarına yüksek bir aidiyet duygusuyla bağlıdır. Öğrenci birliğinin faaliyetleri, bu bağlılık duygusunun oluşmasında ve sürdürülmesindeki önemli etkenlerden biridir. Öğrenci birliği, hazırlık sınıfına yeni başlayan öğrencilerin okula kolay uyum sağlayabilmeleri, okul ve arkadaş ortamına kısa sürede adapte olabilmeleri için oryantasyon programları organize etmektedir.

 

 

ÖĞRENCİ BİRLİĞİ YÖNETİM GRUBU

 

Başkan     

Mina Cezairli     

Başkan Yardımcısı

Ayşe Ekin Güven

Sayman    

Berke Utku Önder

Sekreter

Ege Atila

 

 

 ÖĞRENCİ BİRLİĞİ KULÜP BAŞKANLARI

 

Sosyal Yardım Kulübü 

Elif Koç- Mina İbrahimoğlu 

Müzik Kulübü 

Kaan İlhan- Naim Kaan Aydın 

Spor Kulübü 

Berke Aşaroğlu- Ece Ağalar 

Gazetecilik Kulübü 

Alara Güler- Deren Alanay

Gezi Kulübü

İrem Şamlı- Cemre Yüzbaş

Kültür Kulübü 

Defne Özman- S. Zeynep Gülan

Atatürkçülük Kulübü 

Derin Aksu- Gönül Ece Erk

Sanat Kulübü 

Ceren Cenkçiler- Irmak Biriz